Tradycyjnie 8 maja pojawiają się w bibliotece goście z kwiatami – przedstawiciele władz samorządowych, czytelnicy. Tego dnia świętujemy Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Tak było i tego roku. Byli goście, były kwiaty i piękne życzenia. Dziękujemy! Szczególnie wzruszyły nas słowa i pamięć naszych kochanych czytelników.

A to jedne z nich: „Z okazji Waszego święta pragniemy życzyć Wam wszelkiej pomyślności, satysfakcji ze swojej pracy, zadowolenia na co dzień. Dziękujemy za spełnianie tej, jakże zaszczytnej misji upowszechniania czytelnictwa i kultury słowa. Dziękujemy za opiekę nad książkami i cudowną atmosferę jaka panuje w kaźmierskiej bibliotece. Dziękujemy za uśmiech, za to, że czujemy się jak w domu. Dziękujemy za wszystkie organizowane spotkania, przedstawienia. DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO!. Życzymy Paniom zdrowia, wszystkiego co najlepsze, co budzi uśmiech na twarzy i sprawia, że każdy dzień witany jest z radością”.

Dziękujemy!