Wśród mieszkańców gminy Kaźmierz stopniowo wyłaniają się kolejne, zdolne osoby. Tym razem za sprawą działającego na naszym terenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Manualnie zakręcona, manualnie uzdolniona słuchaczka Uniwersytetu – pani Irena Kałka, za namową przewodniczącej UTW Zdzisławy Śmieszek, udostępniła swoje piękne prace, ozdoby i biżuterię w kaźmierskiej bibliotece.

14 lutego odbył się tam wernisaż wystawy Ireny Kałki pod tytułem „Manualnie zakręcona”.
W otwarciu wystawy uczestniczył Wójt Gminy Kaźmierz Zenona Gałka oraz liczna grupa kaźmierzan i osób spoza gminy. Po przywitaniu przybyłych przez dyrektor biblioteki Marię Sobkowiak, główna bohaterka tego wieczoru – pani Irena Kałka w kilku zdaniach opowiedziała o swojej pasji. Wernisaż i jednocześnie ten walentynkowy wieczór uświetnił koncert Pawła Bączkowskiego. Szamotulanin z pochodzenia znany jest w całej Polsce przede wszystkim jako wykonawca muzyki country, jazzu czy utworów rockandrollowych. Poczucie humoru artysty, pięknie wykonane utwory (m.in. Elvisa Presleya, Roya Orbisona) sprawiły, że przez cały koncert publiczność świetnie się bawiła. Okazją do wymiany wrażeń z wystawy i koncertu był słodki poczęstunek przy kawie. Każdy uczestnik wernisażu został obdarzony przez p. Irenę walentynkowym upominkiem, pudełeczkiem w kształcie serca ze słodką zawartością, a panie dodatkowo tulipanem. Wystawę „Manualnie zakręcona” będzie można oglądać przynajmniej przez miesiąc w godzinach otwarcia biblioteki.