Dzień 27 siepnia to mój ostatni dzień pracy w bibliotece. Po wielu latach pracy na rzecz kaźmierskiej ojczyzny i jej mieszkańców dobiega końca moja praca na stanowisku dyrektora Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu. Wszystkim osobom mającym styczność z instytucją, której przewodziłam tyle lat, serdecznie dziękuję za współpracę, okazaną życzliwość i pomoc w chwilach, kiedy jej potrzebowałam.

Dziękuję władzom samorządowym naszej gminy za współpracę, wsparcie, za okazaną pomoc. Podziękowania te kieruję pod adresem moich szefów – Pana Wójta Zenona Gałki, Zastępcy Wójta – Pana Ryszarda Gąski, a także Skarbnika – Pana Tomasza Olejnika, Sekretarza – Pana Janusza Stróżyka oraz Radnych Gminy Kaźmierz. Dziękuję instytucjom, stowarzyszeniom, organizacjom, darczyńcom, sponsorom, ludziom dobrej woli za współpracę, okazane serce i wsparcie. Dziękuję czytelnikom. To właśnie dla Was dokładałam wszelkich starań aby nasze placówki biblioteczne były miejscem przyjaznym, otwartym, pełnym ciekawych wydarzeń i najnowszych pozycji książkowych. Bez Was moi drodzy biblioteka nie miałaby sensu istnienia. Dziękuję za to, że byliście przez te wszystkie lata mojej pracy. Miałam ogromne szczęście pracować z bibliotekarkami, które są bardzo zaangażowane, twórcze, sumienne i pracowite. Zawsze mogłam na Was polegać, nigdy mnie nie zawiodłyście. Z całego serca dziękuję Wam dziewczyny za pasję, cierpliwość, lojalność, ciekawe i twórcze pomysły, za to, że tworzyłyśmy tak zgrany zespół. Dziękuję koleżance i kolegom z byłego Gminnego Ośrodka Kultury, z którymi pracowałam krótko, za współpracę, życzliwość i wyrozumiałość. To był naprawdę piękny czas i zaszczyt pracować z Wami wszystkimi na rzecz mieszkańców naszej gminy.

Życzę Państwu wielu sukcesów zarówno w życiu zawodowym i osobistym.

Maria Sobkowiak