27 sierpnia uroczyście otwarto nową czytelnię w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu. Czytelni nadano imię Jana Glacela – pierwszego Prezesa Hochland Polska, w pierwszą rocznicę śmierci. Uroczystość otwarcia poprzedził występ chóru Kameralnego Fermata i krótka prezentacja osoby Jana Glacela.W uroczystości uczestniczyły wnuczki ś.p. Jana Glacela, Panie Magdalena Toczyńska i Patrycja Lewandowska, Piotr Knauer, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu wraz z Pracownikami firmy Hochland Polska, Zenon Gałka, Wójt Gminy Kaźmierz  z przedstawicielami Urzędu Gminy. Powiat Szamotulski reprezentowali Starosta Szamotulski Beata Hanyżak, Radny Powiatu Szamotulskiego Włodzimierz Malinowski oraz Dyrektor Muzeum Zamek Górków Michał Kruszona.

Jan Glacel był osobą, której ponad 25 lat temu Grupa Hochland powierzyła zadanie stworzenia oddziału na polskim rynku. Budując od podstaw Hochland w początkach gospodarki rynkowej w naszym kraju, mierzył się z licznymi wyzwaniami organizacyjnymi oraz proceduralnymi. Spoczywała na nim ogromna odpowiedzialność tworzenia zakładu od podstaw – od znalezienia działki pod budowę, skompletowanie grupy pracowników, hurtowników do przygotowania produkcji.

Podczas spotkania Piotr Knauer, Prezes Hochland Polska powiedział: Jan Glacel pozostanie w naszej pamięci jako pionier naszego biznesu  w Polsce. Bez Jego osobistego zaangażowania , praktycznego wsparcia, pragmatycznego i pomysłowego podejścia, Hochland w Polsce nie osiągnąłby obecnej pozycji. Zawsze będziemy Go też wspominać, jako człowieka  niezwykle życzliwego i serdecznego. Jesteśmy Mu niezmiernie wdzięczni – doceniając zarówno Jego osiągnięcia zawodowe, jak i wyjątkową osobowość.

W 1995 r. w Kaźmierzu uruchomiono pierwszy zakład produkcyjny, który funkcjonuje do dziś. Przez te lata firma Hochland Polska niejednokrotnie akcentowała swoją obecność w gminie wspierając lokalną społeczność, m.in. promując zdrowy styl życia poprzez wspieranie organizacji półmaratonu Hochland. Na wsparcie firmy mogły liczyć także miejscowe szkoły, a także biblioteka. W tym roku, dzięki wsparciu finansowemu Hochland Polska czytelnia biblioteki została wyposażona w nowe regały i biurka.