Spotkania z przedszkolakami zawsze sprawiają nam ogromną radość. Ostatnio gościliśmy w bibliotece dzieci z przedszkola w Sokolnikach Wielkich, z przedszkola z Osiedla Słonecznego oraz odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola Akademia Małego Olimpijczyka. Z dziećmi pojawiły się koty, wilki, zawitała także wiosna. Dzieci z przedszkola nr 3 to nasi stali bywalcy. Tematem przewodnim spotkania z nimi były koty. Dzieci wysłuchały opowiadania „Groszek, mały cudotwórca” M. Kwietniewskiej-Talarczyk, rozwiązały labirynty i stworzyły ilustracje bajkowych kotów. Dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. Św. Urszuli Ledóchowskiej zwiedziły bibliotekę, wysłuchały bajki „O wilku, który nie lubił czytać”. Pomogły także wilkowi wydostać się z labiryntu oraz stworzyły piękne, kolorowe rysunki.  A w przedszkolu Akademia Małego Olimpijczyka zawitała nasza p. Kasia wraz z wiosną. Dzieci doskonale wiedzą, jakie informacje o wiośnie są prawdziwe, a jakie nie. Zabawa z klaskaniem i tupaniem głośno nam to udowodniła. Oczywiście, nie mogło zabraknąć bajki. Była to „Wiosna Toli” A. Włodarkiewicz.