W lutym kadra Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu uczestniczyła w dwudniowych stacjonarnych szkoleniach zorganizowanych w ramach programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury. Na szkoleniu przeprowadzono krótką acz treściwą diagnozę lokalną, rozmawiano o słabych i mocnych stronach placówki oraz pracowników. W części praktycznej spotkania przeszkolono grupę pracowników na temat nowinek i trendów technicznych, poruszono kwestię korzystania z dostępnych źródeł internetowych w sposób bezpieczny i legalny. Najcenniejszą praktyczną wiedzę wyniesioną ze szkolenia była nauka obsługi najnowszych programów i aplikacji, które usprawnią i uatrakcyjnią ofertę online naszej instytucji.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu realizuje projekt grantowy pn. „Blisko Siebie – Cyfrowa Odnowa Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu” w ramach projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym. 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

Projekt dofinansowany z Funduszów Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.