W sobotę 24 czerwca ulice Kaźmierza i Kiączyna przemierzała liczna i kolorowa grupa rowerzystów. Po raz szósty Biblioteka Publiczna Gminy Kaźmierz zorganizowała rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Po raz kolejny okazało się, że chętnych do skorzystania z takiej propozycji spędzenia wolnego jest całkiem sporo.

Na rajd zapisało się 226 osób. Ostatecznie jechało 205 miłośników rowerów i biblioteki. O nasze bezpieczeństwo zadbało 10 strażaków z OSP Chlewiska i OSP Gorszewice, z p. Zenonem Pawlaczykiem na czele, którym składamy serdeczne podziękowania. Trasa liczyła 17 km. Wyruszyliśmy spod biblioteki, przez Kiączyn dojechaliśmy do „Doliny Samy”. Tam były dwa krótkie postoje, gdzie można było pospacerować urokliwymi ścieżkami edukacyjnymi i posilić się „odjazdowymi ciastkami”.   Po odpoczynku wyruszyliśmy przez Kiączyn do gospodarstwa agroturystycznego „Wadera” w Brzeźnie. A tam obiecane atrakcje: coś dla ciała – kiełbasa z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, placki, także coś dla ducha: zabawy, konkursy, losowanie „szczęśliwego numerka”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się zbieranie pieczątek w kartach konkursowych. Uczestnicy dopasując autora do tytułu porządkowali skutki chochlikowych harców, poprawiając błędy ortograficzne stoczyli walkę z bykami, uczestniczyli także w konkurencjach sportowych. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wykorzystaniem odjazdowych gadżetów. Dzieci miały malowane twarze. Rajd okazał się odjazdową , rodzinną i radosną imprezą. W tym roku uczestnicy rajdu otrzymali na pamiątkę przypinki, które dofinansował Urząd Gminy w Kaźmierzu.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom: P. Ewie i Stanisławowi Adamek ( firma Grassland), p. Zbigniewowi Kubiakowi (Naprawa ciągników) za wsparcie finansowe , Bankowi Spółdzielczemu w Dusznikach, PZU, p. Katarzynie Szambelan, Elwirze Fronczak (Oriflame) za nagrody rzeczowe. Dziękujemy wolontariuszom: Henryce Kubiak (pomoc medyczna), Kasi Dzieńdziura, Elwirze Fronczak, Patrycji i Karolinie Łopata, Agnieszce Grabarczyk, Danusi Pawlickiej za pomoc przy konkurencjach, wykonywanie zdjęć, Asi Gawłowskiej za wykonanie gadżetów odjazdowych i pomoc przy zabawach. Dziękujemy paniom, które upiekły przepyszne ciastka odjazdowe: Lucynie Gawłowskiej, Danieli Grabarczyk, Elwirze Fronczak, Eli Nowak. Bibliotekarki również wspomogły w ten sposób rajd: Zosia Konieczna, Magda Pisarczyk, Kasia Smolarek, Maria Sobkowiak i Bogusia Magdziarek. Arielowi Sobkowiakowi dziękujemy za pożyczenie samochodu, a p. Marianowi Koniecznemu za prowadzenie auta z przyczepką, Grzegorzowi Fronczakowi za powieszenie baneru. Wszystkim składamy gorące podziękowania. A uczestnikom „Odjazdowego Bibliotekarza” dziękujemy za obecność, świetne humory, radość i zapał jakie wnieśli.

[easy_image_gallery gallery=”313″]