Kolejny raz biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie dla dzieci. Z naszego zaproszenia skorzystała spora grupa dzieci. Tym razem były to warsztaty z Joanną Krzyżanek, autorką książek o kurze Adeli, Cecylce Knedelek i gąsce Walerce, Lamelii Szczęśliwej oraz bibliotekarzu – właścicielu Pachnącej Biblioteki – Emilianie Apli.

Uczestnicy spotkania, siedząc cichutko jak myszki wysłuchali opowiadania o bohaterach „Bajki pachnącej czekoladą”. Na szczęście pisarce udało się skutecznie rozruszać i rozbawić dzieci oraz dorosłych. Było sympatycznie, wesoło i pachnąco, a jakże, czekoladą. Dzieci z masy solnej, pachnącej tak kusząco z zapałem lepiły ozdoby do koszyczka wielkanocnego. Na końcu spotkania dzieci otrzymały autografy, kalendarze i zakładki do książek. Było też wspólne zdjęcie, niestety, niektórzy musieli wyjść wcześniej i nie załapali się na nie. Pani Joanna Krzyżanek ma tyle ciekawych pomysłów na spotkania, że na pewno jeszcze nie raz zawita u nas.

[easy_image_gallery gallery=”438″]