Jako dziecko marzył o tym, by zostać pisarzem. Fascynują Go podróże, prawdziwe historie nietuzinkowych ludzi i zwierząt. To o nich pisze książki. Łukasz Wierzbicki, pisarz, podróżnik przybył do gminy Kaźmierz na zaproszenie biblioteki. Najpierw spotkał się z uczniami klas IV i V szkoły podstawowej w Bytyniu, a o godz. 17.00 zabrał w niezwykłą podróż dzieci i ich rodziców w siedzibie biblioteki w Kaźmierzu. W trakcie godzinnego spotkania uczestnicy poznali pisarza, któremu udało się spełnić marzenie z dzieciństwa, polubić szczególnego niedźwiadka Wojtka, przepłynąć Ocean Atlantycki z jednego kontynentu na drugi (i to trzykrotnie) w towarzystwie niezwykłego kajakarza – amatora – Aleksandra Doby. I tak przy tym, tak mimochodem, poznali sporo ciekawostek ze świata przyrody, geografii. Zdradzając kilka szczegółów z książki nad którą obecnie pracuje, autor skutecznie zaintrygował młodych czytelników. Już nie mogą doczekać się jesieni, kiedy to kolejna powieść pisarza pojawi się na rynku wydawniczym.

Łukasz Wierzbicki – autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik, redaktor i biografista. Wydał m.in. takie powieści jak: „Afryka Kazika”, „Dziadek i Niedźwiadek”, „Drzewo”, „Machiną przez Chiny”, „Ocean to pikuś”…