Po kilkumiesięcznych pracach adaptacyjnych, czerwcowej przeprowadzce nastąpił moment uroczystego otwarcia biblioteki w nowym miejscu. 1 lipca pałac przy ul. Nowowiejskiej 15 stał się główną siedzibą Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu. Na uroczystość oficjalnego otwarcia biblioteki zostali zaproszeni przedstawiciele

władz samorządowych: przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz – Arleta Wojciechowska, wójt gminy Kaźmierz – Zenon Gałka, zastępca wójta – Ryszard Gąska, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Kaźmierz, przedstawiciele zaprzyjaźnionych organizacji, stowarzyszeń.
Niestety, obostrzenia związane z sytuacją epidemiologiczną mocno ograniczyły uroczystość. Podczas otwarcia biblioteki padło wiele ciepłych słów. Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu – Bogumiła Magdziarek podziękowała władzom samorządowym za realizację przedsięwzięcia, zastępcy Wójta – Ryszardowi Gąsce za ogromne zaangażowanie. Dyrektor wyraziła również nadzieję na dalszą, owocną współpracę ze szkołami, przedszkolami, organizacjami. Zaproszeni goście wypowiadali słowa uznania, składali także życzenia pomyślnego rozwoju instytucji. Po przecięciu wstęgi przez Wójta i Zastępcę Wójta, przedstawicieli Rady Gminy – Zdzisławę Śmieszek, Bogdana Hałaszkiewicza, byłą dyrektor biblioteki – Marię Sobkowiak oraz obecną dyrektor, zaproszeni goście mogli obejrzeć efekt wielomiesięcznych prac.