W maju gościłyśmy na spotkaniu ze studentami U3W Elizę Piotrowską, autorką popularnych książek dla dzieci, ilustratorką, mieszkającą obecnie w Brazylii. Opowiadała wówczas o swoich spostrzeżeniach na obczyźnie, nawiązując do mającej się ukazać książki „Obczyzno moja”.  Obiecała wówczas, że kiedy ukaże się Jej książka na rynku wydawniczym, zawita ponownie w Kaźmierzu. Powieść „Obczyzno moja” trafiła już do naszej biblioteki i Eliza Piotrowska swojej obietnicy dotrzymała.

20 listopada odbyła się promocja książki w kaźmierskiej bibliotece. Pisarka barwnie i z dużą dozą humoru opowiadała o swoim życiu, twórczości. Zachęcając do przeczytania książki autorka czytała również jej fragmenty. I choć był to pochmurny wieczór, to za sprawą przesympatycznej pisarki i uśmiechniętych czytelników, zawitało w naszej bibliotece brazylijskie słońce.

[easy_image_gallery gallery=”104″]