Na spotkaniu z podróżniczką Martą Błaszczak dowiedzieliśmy się dużo ciekawych i przydatnych rzeczy, np. jak rozpoznać śpiącego Buddę, jaki transport jest najlepszy i jaka jest jakość piasku na plażach. Pasja podróżnicza Marty Błaszczak jest niebywała. Jej piękna podróż wzbudza podziw, a spotkanie dało energii do spełniania własnych marzeń. Oczywiście część z uczestników po prezentacji pani Marty nabrała ochoty, aby samemu na Sri Lankę się udać!

SRI LANKA – EGZOTYCZNE MARZENIE MAŁEJ BLONDYNECZKI Marta Błaszczak

11 maja 2023 / czwartek / godz. 18:00 ul. Nowowiejska 15

Metr pięćdziesiąt w kapeluszu, dwadzieścia kilogramów na plecach.
Przez pięć miesięcy podróżowałam po Azji. Tyle o mnie.
Teraz o Sri Lance, od której swoją podróż rozpoczęłam, i o której pragnę Państwu opowiedzieć.

Będzie o:

Kraju z burzliwą przeszłością, chaotyczną teraźniejszością i niepewną przyszłością.

Wyspie pełnej bujnej roślinności, dzikich zwierząt i niekończących się polach cejlońskiej herbaty. Pięknych widokach i miejscach wpisanych na listę UNESCO.

Regionie tak bardzo uzależnionym od zagranicznych turystów jak od wpływów innych państw.

Sri Lance pełnej skrajności, gdzie uśmiech i dobroć lokalnych mieszkańców przeplatają się z oszustwami czy korupcją rządzących, bieda z bogactwem, a kolorowa buddyjska filozofia z często smutną codziennością.

Zapraszam serdecznie,

Marta