Ileż emocji dostarczyła  Noc Bibliotek 9 października! Kaźmierska biblioteka  po raz pierwszy uczestniczyła w tym wydarzeniu. Tegoroczne hasło akcji to CZYTANIE WZMACNIA. Czytanie wzmacnia? Oczywiście! Wzmacnia naszą wyobraźnię, naszego ducha, nasze siły, naszą ciekawość do dalszego czytania. Noc Bibliotek w Kaźmierzu była szansą zobaczenia nowej biblioteki w pałacu, zajrzenia w tajemnicze zakamarki i świetnej zabawy w pokojach zagadek.

W Grze Pałacowej została wykorzystana cała przestrzeń budynku biblioteki. Każdy etap gry wskazywał na Moc Wzmacniania. Do gry zaangażowaliśmy rodziny, osoby w dojrzałym wieku, młodzież i dzieci wzmacniając w ten sposób więzi między nimi. Uczestnicy rozwiązywali zadania i łamigłówki o różnym stopniu trudności, które prowadziły grupy do kolejnych punktów gry, co wzmacniało również mięśnie i kondycję, ponieważ cała zabawa motywowała uczestników do ruchu. Gra Pałacowa została skonstruowana w taki sposób, by zwrócić uwagę graczy na to, że biblioteka oferuje więcej niż wypożyczanie książek. Punktem startowym była Izba Pamięci wzmacniająca pamięć o przeszłości. Łamigłówki pozostawione w tym pomieszczeniu zmobilizowały zwiedzających do uważnego oglądania wystawy i eksponatów. Dzięki nim wzmacniali swoją wiedzę, spostrzegawczość i refleks. Zadanie w Pokoju Lema zadedykowane szczególnie najmłodszym (zbudowanie robota z papieru), spodobało się również starszym uczestnikom zabawy. Podziałało wzmocnieniem kreatywności wszystkich graczy. Podążając za nowymi trendami w pokoju nr 4 przygotowaliśmy zadania interaktywne na komputerze. W trakcie ich rozwiązywania gracze wzmacniali umiejętności komputerowe i logiczne myślenie. Największą niespodzianką okazała się ustrojona groteskowo piwnica, która posłużyła za miejsce zbrodni w przełomowym punkcie gry pałacowej i wzmocniła odwagę wszystkich wchodzących w ciemności. Rozwiązaniem zagadki było imię mordercy na okładce książki, którą uczestnicy musieli odnaleźć w wypożyczalni. Po zakończeniu gry na uczestników czekała słodka niespodzianka wzmacniająca ich siły oraz  kod z filmem Operacja Człowiek w Czerni. Na pamiątkę wydarzenia czytelnicy sfotografowali się na „ściance” z hasłem Czytanie wzmacnia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Nocy Bibliotek w Kaźmierzu za udział w Grze Pałacowej. Dostarczyliście nam energii na kolejne działania!

Dopełnieniem akcji był seans filmowy zatytułowany Operacja Człowiek w czerni, który został wyświetlony w sali przy Dworcowej 14 we wtorek 12 października.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Skip to content