Może nie wszyscy wiedzą o tym, że działający przy Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu chór ma ponad 100. letnią tradycję! Chór im. Stanisława Moniuszki w Kaźmierzu spotyka się regularnie w każdy poniedziałek. Nowe głosy mile widziane. Chór ćwiczy nie tylko pod batutą dyrygenta – Roberta Winieckiego.

Od lipca do września członkowie chóru z dyrygentem uczestniczyli w warsztatach z emisji głosu, kształcenia słuchu i interpretacji piosenek. Warsztaty poprowadzili w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu Ada Mańczak – Rogoża i Paweł Rogoża.
We wrześniu odbyła się sesja zdjęciowa Chóru im. Stanisława Moniuszki przed siedzibą Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu.