Tego lata Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury zorganizowała dwa miesiące zajęć wakacyjnych dla dzieci pt. Wakacje z głową.
Podczas zajęć dzieci miały okazje nie tylko dobrze się bawić, ale też nauczyć się wielu ciekawych rzeczy!

W tym roku, oprócz warsztatów plastycznych i nauki gry na ukulele, znalazły się też takie ciekawe pozycje jak warsztaty czerpania papieru, warsztaty chemiczne, kulinarne oraz robotyka!

Podczas zajęć kulinarnych mali kucharze uczyli się jak przygotować lody, jak zrobić ciasto na makaron, a także jak usmażyć hamburgery!

Chemiczne zajęcia odkryły przed dziećmi zadziwiające tajemnice magii! Tylko na naszych zajęciach dzieci mogły pobawić się ogniem w bezpieczny sposób i zrobić kolorowe slime święcące w ciemności!

Warsztaty gry na ukulele wyłoniły rodzące się na naszych oczach talenty muzyczne! Po zakończeniu 4 dniowego kursu każdy z uczestników otrzymał certyfikat i upominek od Profesora Śledzia – nauczyciela gry na ukulele.

Zajęcia plastyczne, które cieszą się dużym powodzeniem w naszym ośrodku, jak zawsze sprawiły dzieciom dużo radości.

W słoneczne dni w parku pałacowym zawitała wesoła lekturka pod chmurką. Dodatkowo w lipcowe i sierpniowe poranki dzieci i młodzież mogły oglądać za darmo kultowe bajki i filmy w kinie przy ul. Dworcowej 14. Na każdym seansie jeden z widzów wygrywał nagrodę za rozwiązanie rebusu z tytułem filmu.

Ostatnie zajęcia wakacyjne były czystą zabawą i przyjemnością! Dzieci grały w gry towarzyskie i planszowe. Duch rywalizacji nie opuszczał uczestników gier do końca zajęć!

Serdecznie dziękujemy Dolinie Sama za sfinansowanie jednodniowych warsztatów kulinarnych.