Rok 2022 to wyjątkowy rok dla Rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz” w Kaźmierzu.

Była to dziesiąta, jubileuszowa edycja tego rajdu w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu. W upalny czerwcowy poranek (25 czerwca 2022) rozpoczęła się 20 kilometrowa trasa „Odjazdowego bibliotekarza”  spod pałacu do Radzyńskich Zagajników.  Tradycyjnie w edycji naszego rajdu wzięły udział wszystkie grupy wiekowe – od przedszkolaków do dziarskich seniorów.

Jubileuszowy rajd wyjechał spod pałacu w kierunku Witkowic, dalej trasa prowadziła przez Gorszewice do Komorowa – to tam nastąpił pierwszy dłuższy przystanek na odpoczynek i zjedzenie „odjazdowych ciastek”. Ciastka były dziełem Marysi Starosty, Agnieszki Łopaty, a także bibliotekarek: Marysi Sobkowiak, Kasi Smolarek, Magdy Pisarczyk i Bogusi Magdziarek.

Po krótkim odpoczynku cykliści ruszyli w kierunku Sokolnik Wielkich skąd przez Sokolniki Małe, dotarli do wsi Kopanina. Dalsza droga prowadziła przez tereny leśne. Leśnymi ścieżkami rowerzyści dotarli do Radzyn.

Na mecie w gospodarstwie agroturystycznym Jarka i Aliny Pszczoły „Radzyńskie Zagajniki” czekała na wszystkich wspaniała uczta, świetna zabawa i zasłużony odpoczynek. Nie zabrakło placka drożdżowego oraz solidnego posiłku. Dzieci oraz starsi uczestnicy rajdu aktywnie brali udział w przygotowanych przez pracowników biblioteki quizach i atrakcjach. Można było także wygrać nagrody. W rajdzie pojechało 139 osób! Każda osoba biorąca udział w rajdzie otrzymała pamiątkowy medal. Na mecie obecny był także Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka.

Kolejny rajd za nami, myślimy już o przyszłorocznym.

X Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” został wsparty przez Starostwo Powiatowe Szamotuły, Urząd Gminy w Kaźmierzu. Pozostali sponsorzy i specjalne podziękowania dla:

OSP Radzyny, Bank Spółdzielczy Duszniki, Redyska, Warzywko, PZU, Patrycja Kiecana, Katarzynie Brykarczyk, Eurodruk, Firma Budmax, G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o., RS Meble, GrasslandFarms, Betoniarstwo Piotr Nowicki, Kukartka, Agnieszka Łopata, Małgosia i Marysia Starosta.

Relacja filmowa z rajdu zrealizowana przez Jerzego Osesa.