Chór Mieszany im. Stanisława Moniuszki w Kaźmierzu 29 października 2022 świętował Jubileusz 100-lecia wspólnego śpiewu. Chórzyści pod batutą Pana Roberta Winieckiego wspólnie z zaprzyjaźnionym Chórem Soli Deo z Piły uświetnili swój jubileusz wspaniałym koncertem, który wysłuchali mieszkańcy i zaproszeni goście.

Podczas uroczystości Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński wręczył odznaki honorowe ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej’’ nadane przez wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. Kolejne odznaczenia ,,Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego’’ nadane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka wręczyła Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Marta Dzikowska. Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka, Przewodnicząca Rady Gminy Kaźmierz Arleta Wojciechowska oraz Dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Kaźmierzu Bogumiła Magdziarek uhonorowali wszystkich członków statuetkami klucza wiolinowego wykonanego specjalnie na tę ceremonię. Specjalną statuetkę złotego słowika otrzymała Pani Helena Oses, która w chórze śpiewa już 67 lat Gratulacji i życzeń nie było końca. Swoje słowa uznania złożyli: Przewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego Radosław Łanoszka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu Sylwia Zagórska, zaproszeni goście oraz delegacje z zaprzyjaźnionych chórów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych lat wspólnego śpiewu i rozwijania pasji.

Obchody jubileuszowe 100-lecia Chóru Mieszanego im. Stanisława Moniuszki w dniu 29.10.2022 w Kaźmierzu – filmowa relacja.
Autor: Jerzy Oses