Autor: bibliotekarz

  • DOMEK W LESIE

    29 maja czytelnia w kaźmierskiej bibliotece zamieniła się na godzinę w baśniowe miejsce. Do leśnej chatki, w której przyjaźnią się zwierzęta: mysz, zając, lis, żaba i wilk zabrała przedszkolaków bajarka teatru cieni „Latarenka”.

  • BRAZYLIA OKIEM ELIZY PIOTROWSKIEJ

    Brazylię postrzeganą oczami Polki tam mieszkającej mogli poznać ci, którzy skorzystali z zaproszenia biblioteki i przybyli na spotkanie 25 maja. Eliza Piotrowska, popularna autorka literatury dziecięcej już wkrótce wydaje książkę pt.: „Obczyzno moja” kierowaną do dorosłego czytelnika, w której tworzy obraz naszych narodowych cech, wad i zalet.

  • ODWIEDZINY CIOCI JADZI

    25 maja odwiedziła po raz kolejny kaźmierską bibliotekę ciocia Jadzia czyli Eliza Piotrowska. Tym razem wielbiciele książek pisarki posłuchali opowiadań ze zbioru „Ciocia Jadzia na wsi”. Na przekór temu, że nie ma ustanowionego Dnia Cioci, a przecież każdy taką ulubioną ciocię lub wujka ma, dzieci wykonały dla nich piękne laurki.

  • O ZABYTKACH GMINY KAŹMIERZ

    15 maja odwiedziła bibliotekę grupa uczniów z kółka historycznego szkoły podstawowej w Kaźmierzu, pod opieką nauczycielki historii p. Krzysztofy Stankiewicz-Wajde. Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu Bogumiły Magdziarek o lokalnych zabytkach, legendach i ciekawostkach.

  • FRANKLIN W SZKOLE W GAJU WIELKIM I BYTYNIU

    17 maja biblioteka zaprosiła do szkoły podstawowej w Gaju Wielkim i Bytyniu jednego z ulubionych bohaterów literackich – Franklina.  W rolę sympatycznego żółwika wcielił się Piotr Witoń, który udowodnił, że czytanie może być świetną zabawą i pożywką dla wyobraźni.

  • PRZEDSZKOLACY – „LEŚNE SKRZATY” W BIBLIOTECE

    Promyki słońca i uśmiechu wniosły do biblioteki „leśne skrzaty” – grupa przedszkolaków pod opieką Elwiry Fronczak i Danuty Skabary. 12 maja przyszły do biblioteki by złożyć nam życzenia z okazji Święta Bibliotek i Bibliotekarzy. Dziękujemy!

  • GRUPA „ZAJĄCZKÓW” Z ŻYCZENIAMI

    Na przekór raczej ponurej pogody, wniosły mnóstwo uśmiechu i radości dzieci z grupy „Zajączków” kaźmierskiego przedszkola odwiedzając bibliotekę 9 maja i recytując wiersz: „W dniu tak uroczystym, w dniu Waszego święta, śmieją się nasze buzie i śmieją oczęta…”. Dzieci wraz z paniami (Joanną Gawłowską i Iwoną Pieluchą) pamiętając o naszym święcie złożyły nam życzenia.

  • ŚWIĘTO BIBLIOTEK I BIBLIOTEKARZY – 8 MAJA 2017

    8 maja przypada Święto Bibliotek i Bibliotekarzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o naszym święcie, za życzenia, ciepłe słowa, kwiaty i słodycze.

  • ODWIEDZINY – 9 MAJA

    Dzisiaj dzieci z przedszkola z Bytynia zwiedzały Kaźmierz. W programie ich wycieczki znalazła się również biblioteka. Przedszkolacy poznali placówkę. Wiedzą już, że nie tylko można wypożyczać w niej  książki do czytania, ale także do słuchania, można również spotkać się z pisarzami, obejrzeć spektakle, wystawy i wspólnie pobawić się.

  • WILK I SIEDEM KOŹLĄTEK

    W sobotę, 22 kwietnia miłośnicy teatru z uwagą śledzili spektakl z wątkiem kryminalnym. Z Teatru Frankfurt z Niemiec przyjechał do Kaźmierza komisarz Kozłowski by rozwiązać tajemniczą sprawę zaginięcia siedmiu koźlątek.

Przejdź do treści