Kochani czytelnicy! Zapraszamy do biblioteki od poniedziałku, 11 maja 2020 r.
Ze względu na Wasze i nasze bezpieczeństwo zostały wprowadzone w Bibliotece nowe procedury i zasady. Prosimy o zapoznanie się z nimi i ich przestrzeganie. Mamy nadzieję, że wkrótce ograniczenia te zostaną wycofane i znowu będziemy mogli cieszyć się swobodą i mile spędzanym czasem w naszych placówkach.

1. Biblioteka w Kaźmierzu czynna w poniedziałki i czwartki w godz. 11.00 – 17.00, we wtorki w godz. 10.00 – 15.00, środy i piątki w godz. 10.00-16.00.
2. Do odwołania zamknięte pozostają filie biblioteczne w Bytyniu i Gaju Wielkim oraz punkty biblioteczne w Sokolnikach Małych, przedszkolu w Sokolnikach Małych i Kaźmierzu.
3. W budynku należy zdezynfekować ręce, mieć zakryte usta i nos maską lub inną osłoną oraz założone jednorazowe rękawiczki. Przy wejściu do biblioteki będą dostępne dozowniki z płynem dezynfekującym oraz jednorazowe rękawiczki.
4. W korytarzu został wyznaczony punkt obsługi czytelnika. Limit osób przebywających w Bibliotece to 2 osoby, z tym że rodzic/opiekun prawny może wejść do Biblioteki z maksymalnie dwójką dzieci do lat 13. Dzieci powyżej 13 r. ż. są traktowane jako samodzielne osoby.
5. Należy zachować bezpieczną odległość (ok. 2 m.).
6. Przed wizytą w bibliotece zalecana jest rezerwacja książek telefonicznie pod numerem 61 2918408, drogą mailową biblioteka@kazmierz.pl lub zdalnie, korzystając z katalogu internetowego na stronie biblioteki: biblioteka-kazmierz.pl (https://www.kazmierz-gbp.sowwwa.pl/). Zarezerwowane książki należy odebrać w ciągu 3 dni.
7. Osoby powyżej 60. roku życia mogą korzystać z dowozu książek do domu. Szczegóły dostarczenia będą ustalane indywidualnie pod numerem telefonu:61-2918408
8. Skraca się czas przebywania w Bibliotece na okres niezbędny do wypożyczenia zbiorów. Nie ma możliwości korzystania z przestrzeni dla dzieci, czytelni, komputerów, sali kina oraz wolnego dostępu do półek.
9. Ostatni użytkownik może wejść do Biblioteki 15 minut przed zamknięciem /dezynfekcją Biblioteki.
10. Wszystkie oddawane książki zostaną poddane 3-dniowej kwarantannie. Przez ten czas nie będzie można ich wypożyczać.
11. Wszystkie zajęcia w Pałacu nadal są zawieszone.

Zapraszamy!