Zapraszamy do biblioteki, Pałac, ul. Nowowiejska 15 Kaźmierz, Przyjazne miejsce dla najmłodszych czytelników Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu
Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu

W czytelni im. Jan Glacela w kaźmierskiej bibliotece mogą korzystać z komputera osoby z niepełnosprawnościami: z dysfunkcją wzroku,  słuchu, niedowładem dłoni. To dla nich zakupiono komputer ze specjalnym oprogramowaniem, wyposażonym między innymi w syntezatory mowy, funkcję Skanuj i Czytaj.
Stanowisko komputerowe zostało wyposażone w alternatywną, dużą klawiaturę, lupę elektroniczną, specjalistyczną mysz oraz słuchawki.

Sprzęt zakupiono w ramach projektu grantowego pn. „Blisko Siebie – Cyfrowa Odnowa Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu” projektu systemowego pn. „Konwersja cyfrowa domów kultury” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenia trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym. 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”. Projekt dofinansowany z Funduszów Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

zdjęcie - czytelnia, stanowisko dla niepełnosprawnych
czytelnia, stanowisko dla niepełnosprawnych
Skip to content