Na to pytanie uczestnicy spotkania z Robertem Gondkiem nie otrzymali jednoznacznej odpowiedzi. Z jednej strony to kraje z terenami zachwycającymi swoim pięknem i egzotyką, z drugiej – państwa biedne, zaniedbane, z wysokim procentem bezrobocia (w Zimbabwe sięgającym 90 %). Podczas prezentacji podróżnik dzielił się własnymi przeżyciami i wspomnieniami z wyprawy. Zachwycał publiczność pięknymi zdjęciami widoków z najwyższych szczytów gór, przyrody, dzikich zwierząt i bajecznie kolorowych ptaków.

Na spotkaniu zaprezentował także mrożący krew w żyłach ryk lwów, nagranych nocą w pobliżu miejsca noclegu. Dodajmy noclegu w namiotach. Nie zabrakło również ciekawostek z życia codziennego, kuchni afrykańskich, napojów procentowych. Każdy z obecnych na spotkaniu miał także okazję kupić zdjęcia autorstwa Roberta Gondka (oczywiście można było otrzymać autograf podróżnika), drewnianą biżuterię i ręcznie rzeźbione z drewna hebanowego słoniki, miseczki i podkładki.

Robert Gondek – podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych. Swoje teksty publikował w magazynach National Geographic Traveler, Podróże, Poznaj Świat, NPM czy All inclusive.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Skip to content