2 czerwca w Radzynach był dniem pełnym radości i wspaniałych atrakcji! Dzień Dziecka spędziliśmy w zaczytanych Radzynach, w towarzystwie strażaków z OSP Radzyny. Festyn „Czytamy w Radzynach!!!” był nie tylko okazją do świętowania, ale również do rozwijania pasji i umiejętności naszych najmłodszych mieszkańców.

Strefa Blisko oferowała dzieciom różnorodne kreatywne warsztaty, zabawy i konkurencje sportowe, które nie tylko dostarczały mnóstwo radości, ale również wspierały ich rozwój manualny i kreatywny. Dzieci mogły malować torby, piec pyszną pizzę, składać domki dla owadów oraz tworzyć zakładki do książek, które będą im służyć podczas czytania. Rodziny z entuzjazmem brały udział w wielu konkurencjach sportowych, między innymi przeciąganie liny, przerzucanie piłeczek oraz rzut do celu. Festyn urozmaicały dmuchane zjeżdżalnie, pokazy baniek mydlanych i malowanie twarzy, a także przedstawienie o Misiu, przygotowane przez animatorów kultury, które zachęciło dzieci do rozmowy o książkach i pokazało jak przyjemne może być ich czytanie.

na powietrzu, 3 osoby kobiety i człowiek przebrany za misia

Nie zabrakło również kulturalnych atrakcji.

Animatorzy kultury zaprezentowali przedstawienie o Misiu.

Dzieci śledziły losy bohatera, ucząc się jednocześnie, jak ważne i przyjemne może być czytanie książek.

Na festynie miała miejsce także wyjątkowa prezentacja modelowej akcji ratunkowej, przeprowadzonej przez strażaków z OSP. Pokaz, do którego wykorzystano nowy fantom, przyciągnął uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Była to nie tylko fascynująca atrakcja, ale także wartościowa lekcja pierwszej pomocy.

pierwsza pomoc, pokaz instruktarzowy, straż, fantom

Festyn jest częścią programu #Blisko, który promuje czytelnictwo oraz działalność biblioteki jako centrum lokalnej aktywności i współpracy. Projekt ten ma na celu integrację społeczności poprzez różnorodne inicjatywy i warsztaty, które angażują mieszkańców do wspólnego działania i rozwijania pasji.

Dofinansowanie i wsparcie

Projekt #Blisko jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Inicjatywa ta jest wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Inicjatywa oddolna „Czytamy w Radzynach!!!” realizowana w ramach projektu pt. „Blisko, Bliżej, Biblioteka” w ramach programu „BLISKO” Blisko, Bliżej, Biblioteka – Inicjatywy Oddolne
Działania prowadzone są w ramach BLISKO

Blisko, Bliżej, Biblioteka

Celem realizacji zadań w ramach  Kierunku interwencji 4.1. 

BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność 

wzmocnienie roli bibliotek jako „trzeciego miejsca”
jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze.

logo blisko bliżej biblioteka

Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Skip to content