W bibliotece – każdej książce daje się te same szanse: zdobycia pary oczu, które biec będą po jej kartach i mózgu, który przyjmie jej myśl – czy to w chwili bieżącej, czy w przyszłości. Nikt tu nie jest wzgardzony ani odsunięty, nie ma tu ani stopni, ani hierarchii; na tej samej półce stoją nieznani autorzy obok wielkich, jakby się dawało pole nieodgadnionej przyszłości. I korzysta ona z tego hojnie.

Tymi słowami Jana Parandowskiego posłużyła się społeczność Szkoły Podstawowej w Sokolnikach Wielkich składając nam życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. W tym szczególnym dniu odwiedził nas zastępca Wójta Gminy Kaźmierz – Ryszard Gąska, skarbnik gminy – Tomasz Olejnik, w imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu – Prezes Zarządu O/Gminnego ZOSPO RP w Kaźmierzu – Zenon Pawlaczyk oraz czytelnicy i osoby zaprzyjaźnione z biblioteką. Nie zapomnieli o nas także dyrekcja, pracownicy i dzieci z przedszkola Niepublicznego im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich oraz Szkoły Podstawowej w Gaju Wielkim. Dziękujemy serdecznie wszystkim za życzenia.

[easy_image_gallery gallery=”398″]