Największe atrakcje

Do największych atrakcji należały niewątpliwie wyjazdy do kręgielni w Tarnowie Podgórnym. Niektóre dzieci miały okazję zagrać w kręgle po raz pierwszy. Proste zasady gry i odrobina praktyki wystarczyły jednak, by wszyscy mogli cieszyć się wspólną zabawą.

Mnóstwo frajdy sprawiły warsztaty chemiczne prowadzone przez Annę Wawrzyniak. Ich uczestnicy mieli okazję stać się prawdziwymi naukowcami. W bezpiecznych i kontrolowanych warunkach przeprowadzono wiele fascynujących doświadczeń. W bibliotece pojawił się ciepły śnieg oraz eksperymenty z wykorzystaniem balonów. Bogaty program uzupełniły zajęcia podczas, których uczestnicy sami lepili pierogi, robili mydełka i kule do kąpieli.


fragment artykułu Marcina Stefaniaka

Cały artykuł na naszemiasto.pl (link otwiera się w nowej karcie)

Ferie zimowe to nie tylko przerwa od szkoły. Ferie to doskonały czas na zabawę i zdobywanie nowych doświadczeń!  Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu przygotowała specjalny program zajęć (dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat) wspierający rozwój umysłowy i fizyczny. Każdy dzień ferii został podzielony na bloki tematyczne.

  • Poniedziałki – zajęcia literacko-plastyczne oraz gry planszowe
  • Wtorki – Kino, bajki Disneya
  • Środy – wyjazd do kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym
  • Czwartki – Warsztaty chemiczne oraz kulinarne   

Ferie rozpoczęliśmy od zajęć literacko-plastycznych z autorką książek i ilustratorką Joanną Krzyżanek. Pisarka umiliła dzieciom czas lekturą własnych książek. Był też czas na gimnastykę, zabawę oraz prace plastyczne. W kolejnym tygodniu w zajęciach prowadzonych przez panie bibliotekarki dzieci weszły do świata fantazji – zbudowały rakietę z papieru i poleciały na Marsa!

Odrobina wyobraźni, kolorowy papier, folia aluminiowa i klej wystarczyły, by zbudować rakietę i odbyć lot na Marsa. Powstało wiele modeli pojazdów kosmicznych różniących się od siebie konstrukcją i rozmiarem. Nie zabrakło piosenki o układzie słonecznym, zabaw ruchowych i ciekawych doświadczeń chemicznych.


fragment artykułu Marcina Stefaniaka

W drugiej części poniedziałkowych zajęć dzieci ćwiczyły pamięć i refleks grając w gry planszowe. Wtorki były w naszym ośrodku bardzo filmowe. Każdy mieszkaniec gminy Kaźmierz mógł przyjść do naszego kina i obejrzeć animowane bajki za darmo! W te ferie na naszej sali kinowej odnotowaliśmy rekordową liczbę widzów.

Podczas warsztatów chemicznych dzieci miały okazję w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach stać się prawdziwymi naukowcami. Prowadząca zajęcia Anna Wawrzyniak  pokazała uczestnikom zajęć wiele fascynujących doświadczeń. W pierwszym tygodniu było balonowo i wystrzałowo, a w drugim dzieci zrobiły ciepły śnieg!

Ostatnimi zajęciami w tygodniu były warsztaty robienia kul do kąpieli oraz zajęcia kulinarne, na których uczestnicy sami lepili pierogi.   


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Skip to content