W Kaźmierzu nikt nie nudził się w przerwie od szkolnych zajęć! Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu zadbała o to, by w ferie zimowe dzieci spędziły czas kreatywnie i ciekawie. Do największych atrakcji należały niewątpliwie wyjazdy do Kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym oraz dwie wycieczki: jedna do Szamotulskiego Zamku Górków oraz druga do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dąbrowie.

W zajęciach prowadzonych przez panie bibliotekarki dzieci weszły do świata baśni – wymyśliły bajkowe krainy  (Piratów‍, Księżniczek, Rycerzy, Czarownic i Robotów), dzięki kartonowym maskom zmieniły się w mieszkańców magicznych krain, a na koniec urządziły królewską ucztę tworząc fantastyczne potrawy używając kredek i farb. 

Był też czas na gimnastykę, zabawę oraz rywalizację podczas zajęć prowadzonych pod czujnym okiem animatora kultury. Wielbicielom Sherlocka i Enoli Holmes na pewno przypadły do gustu warsztaty detektywistyczne podczas których badano linie papilarne i odnajdowano wskazówki pod mikroskopem.

Mnóstwo frajdy sprawiły warsztaty stolarskie prowadzone przez Annę Wawrzyniak.
Samodzielne posługiwanie się młotkiem dało dzieciom dużo radości, a co dopiero powiedzieć o zaprojektowaniu własnej skrzynki! Możliwe, że takie warsztaty to nie tylko dobra zabawa na jedno popołudnie, ale także początek nowej pasji.

W programie atrakcji na ferie zimowe nie zabrakło również warsztatów kulinarnych.
W tym roku tematem przewodnim była kuchnia włoska.
Wspaniale było spędzić ten czas na wspólnym przygotowaniu pysznego makaronu
i fachowym zawijaniu piadiny – włoskiej tortilly.

Nic jednak nie przebije swoją popularnością Bajkowych Poranków Filmowych w drugim tygodniu ferii w kaźmierskim kinie. Każdy mieszkaniec gminy Kaźmierz mógł przyjść do naszego kina i obejrzeć animowane bajki za darmo! Widzom zaproponowano filmy przygodowe i familijne, a w ferie odnotowano rekordową frekwencję.


Opublikowano

w

przez

Skip to content