Takie zajęcia to tylko w bibliotece! #Blisko

W ramach projektu #Blisko w pałacu realizujemy cykl warsztatów pod nazwą „Haftoportret – czyli stwórz haftowaną ramkę na zdjęcia”. Wyjątkowe warsztaty haftu, które stanowią doskonałą okazję do rozwijania pasji oraz spędzenia czasu w kreatywny sposób. Haft, znany ze swoich relaksacyjnych i artystycznych walorów, przeżywa swego rodzaju odrodzenie i cieszy się coraz większą popularnością.

Uczestnicy nauczyli się już tworzenia pięknych kwiecistych wzorów, które później będą mogli wykorzystać do ozdabiania ramki na zdjęcia.

Warsztaty skierowane do każdego, kto chce poznać tę formę rękodzieła. Haft to nie tylko sposób na stworzenie pięknych i unikalnych wzorów, ale także doskonała forma relaksu. Proces haftowania pomaga wyciszyć umysł oraz pobudza wyobraźnię. Wykonywanie różnorodnych mozaik haftowanych daje ogromną satysfakcję, a gotowe dzieła zachwycają.

4 dorosłe kobiety siedzą przy stole haftują,

Cykl warsztatów prowadzi Zuzanna Lewandowska, pasjonatka rękodzieła i hafciarstwa. Jej doświadczenie i pasja do haftu inspirują do tworzenia własnych, unikalnych projektów.
Pod czujnym okiem pani Zuzy uczestnicy tworzą na tamborkach piękne haftowane ramki. Zwieńczeniem spotkań jest polaroidowa fotografia z ulubioną książką,
którą przyozdabia wcześniej wykonany kwiecista, wyhaftowana ramka.

Warsztaty są częścią programu #Blisko, który promuje działalność biblioteki jako centrum lokalnej aktywności i współpracy. Projekt ten ma na celu integrację społeczności poprzez różnorodne inicjatywy i warsztaty, które angażują mieszkańców do wspólnego działania i rozwijania pasji.

Dofinansowanie i wsparcie

Projekt #Blisko jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Inicjatywa ta jest wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Inicjatywa oddolna „Haftoportret – czyli stwórz haftowaną ramkę na zdjęcia” realizowana w ramach projektu pt. „Blisko, Bliżej, Biblioteka”
w ramach programu „BLISKO” Blisko, Bliżej, Biblioteka – Inicjatywy Oddolne
Działania prowadzone są w ramach BLISKO

Zapraszamy do udziału!

Jeżeli szukasz sposobu na kreatywne spędzenie czasu i chcesz nauczyć się haftu, zapraszamy na warsztaty do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu. To doskonała okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności, zrelaksować się i poznać nowych ludzi.

Więcej informacji: Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu

Blisko, Bliżej, Biblioteka

Celem realizacji zadań w ramach  Kierunku interwencji 4.1.

BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

wzmocnienie roli bibliotek jako „trzeciego miejsca”
jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze.

logo blisko bliżej biblioteka

, ,