Spotkanie z podróżniczką Katarzyną Augustyn KIRGISTAN – W CIENIU NIEBAŃSKICH GÓR 9 listopada 2023

W czwartkowy wieczór 9 listopada w bibliotece odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu spotkań z podróżnikiem. Gościną była Kasia Augustyn, podróżniczka z pasji i zamiłowania. Szczególne miejsce w podróżniczym życiu pani Kasi zajmują góry. Pasję podróżniczą dzieli z mężem i synem a pierwsze przygody rozpoczęły się w polskich górach, a szlaki zaprowadziły ją w odległe zakątki Europy i Azji. Wczorajszy wieczór poświęcony był opowieści o podróży do Kirgistanu, krainy przepięknych krajobrazów niezmąconych przemysłem, otoczonej jeziorami z krystalicznie czystą wodą, nieskończonymi pasmami gór, mnóstwem zwierząt wolnożyjących. Podróżniczka przybliżyła uczestnikom spotkania życie tubylców, opowiedziała o tradycjach, kulturze i zwyczajach. Pasjonujące opowieści okraszone były zachwycającymi zdjęciami i filmami, które przeniosły słuchaczy w niezwykłą podróż.

KIRGISTAN – W CIENIU NIEBAŃSKICH GÓR
Katarzyna Augustyn
9 listopada 2023 / czwartek / godz. 18:00
Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury / ul. Nowowiejska 15

grupa widzów siedzi w budynku 2 osoby stoją kobiety

Wyobraź sobie zagubioną w górach dolinę, tysiące kilometrów od miejsc, o których kiedykolwiek słyszałeś.
Do tego dodaj stada dzikich koni, krystalicznie czyste strumyki i turkusowe jeziora. Gdy spojrzysz w niebo, zauważysz orły polujące na świstaki, a w oddali Twój wzrok przykuje wielka ośnieżona góra wyznaczająca granicę z sąsiednimi Chinami.
Witaj w Kirgistanie, małej postradzieckiej republice w centralnej Azji, gdzie góry dotykają nieba, a nomadyczna kultura pozostaje wciąż żywa. Gdy w naszych głowach zrodził się pomysł wyprawy do Kirgistanu, nie mieliśmy pojęcia, że jakiekolwiek planowanie nie ma tu najmniejszego sensu, a najlepszy scenariusz napisze dla nas życie.
Droga do poznania kirgiskiej duszy zaprowadzi nas na tylne siedzenie samochodów przypadkowo poznanych ludzi, koński grzbiet, który pozwoli przekroczyć rwące rzeki i dotrzeć do mieszkańców położonych wysoko w górach jurt, na największy w Kirgistanie targ zwierząt czy mecz kokboru – tradycyjnej drużynowej gry rozgrywanej konno, w której zamiast piłki używa się.. martwej kozy.

Kasia Augustyn:
podróżniczka z zamiłowania w chwili wolnej od pracy na etacie, miłośniczka dalekiej północy i byłych republik radzieckich, autorka bloga o rodzinnym podróżowaniu – A Kind of Adventure.
We trójkę, z mężem i synem, lubi przemierzać świat po swojemu – aktywnie i z plecakiem.
Unika leżenia plackiem na plaży, luksusowych hoteli i utartych turystycznych szlaków,
a w podróży szuka piękna natury, autentyczności i ciekawych spotkań z drugim człowiekiem.
Pasjonatka gór oraz wędrówek długodystansowych.

KIRGISTAN – W CIENIU NIEBAŃSKICH GÓR
Katarzyna Augustyn
9 listopada 2023 / czwartek / godz. 18:00
Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury / ul. Nowowiejska 15
wstęp wolny

KIRGISTAN – W CIENIU NIEBAŃSKICH GÓR Katarzyna Augustyn
9 listopada 2023 / czwartek / godz. 18:00
Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury / ul. Nowowiejska 15/ Pałac
wstęp wolny

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Skip to content