,,Upływa szybko życie, jak potok płynie czas…” a czas płynie nieubłaganie, bo to już 10 lat działalności muzyczno-wokalnej Chóru Kameralnego ,,Fermata” z Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu. Koncert Jubileuszowy odbył się 18.11.2023r w sali kina , wypełnionej po brzegi rodzinami, przyjaciółmi i sympatykami Jubilata.

Chór Fermata - kobiety i mężczyźni dziesięć osób stoi na scenie z kwiatami

Chór ,,Fermata” w dwóch odsłonach swojego koncertu udowodnił, że jest chórem uniwersalnym, mającym w swoim repertuarze utwory sacra, patriotyczne, klasyczne i rozrywkowe.
W rolę prowadzącego koncertu wcielił się dyrygent Waldemar Hermann, który nawiązał sympatyczną nić porozumienia z publicznością. Żywe reakcje zgromadzonych poprzez aplauz, salwy śmiechu, a nawet wzruszenie , były najlepszym tego dowodem.

,,Fermata” swoim występem jubileuszowym złamała stereotyp, że śpiew chóralny musi być stonowany, poważny i patetyczny. Potwierdzeniem tego były owacje na stojąco zgromadzonej publiczności. Atmosfera koncertu, publiczność i jej reakcje oraz sam koncert, po prostu… było cudnie….

Cześć Pieśni i Muzyce
W.H.

Koncert Jubileuszowy X lat Chóru Kameralnego „Fermata”