W sobotę, 12 października 2024 roku, sala Kina Kaźmierz zamieniła się w prawdziwą świątynię bluesa i rocka, a to za sprawą wyjątkowego koncertu zespołu Sama River Blues. Pierwotnie zespół miał wystąpić na imprezie Retrostacja, jednak ze względu na zmiany organizacyjne koncert został przeniesiony.

Już od pierwszych dźwięków zespół porwał publiczność swoimi energetycznymi utworami, wprowadzając wszystkich w doskonały nastrój.

Kulminacyjnym momentem wieczoru było wykonanie utworu „Zegarmistrza światła”, które zachwyciło zebranych. Niespodziewanie sala zalała się blaskiem telefonów, a publiczność jednogłośnie wyciągnęła swoje urządzenia, tworząc niezwykły spektakl świateł. To był naprawdę niesamowity widok!

Każdy utwór był niczym zastrzyk pozytywnej energii. Widzowie klaskali i tupali do rytmu, co sprawiło, że atmosfera była pełna radości i zaangażowania. Zespół serwował zarówno swoje oryginalne kompozycje, jak i dobrze znane covery, co z pewnością przyciągnęło uwagę wielu miłośników muzyki. Po takim występie Sama River Blues zyskał wielu nowych fanów z Kaźmierza, a ich muzyka na długo pozostanie w pamięci uczestników koncertu.

Dofinansowanie i wsparcie

Projekt #Blisko jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Inicjatywa ta jest wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Realizowana w ramach projektu pt. „Blisko, Bliżej, Biblioteka” w ramach programu „BLISKO” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Blisko, Bliżej, Biblioteka

Celem realizacji zadań w ramach  Kierunku interwencji 4.1.

BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

wzmocnienie roli bibliotek jako „trzeciego miejsca”
jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze.

logo blisko bliżej biblioteka
belka -nck-kolor