Warsztaty z Joanną Rusinek z cyklu Krok Do Rozczytania #BLISKO 8.09.2023

Ilustratorka opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz wytłumaczyła co to są kolaże – technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw. Na spotkaniu nie zabrakło też historii o Wisławie Szymborskiej oraz książki „Szalik O Wisławie Szymborskiej dla dzieci” autora Michała Rusinka.

Krok do rozczytania z Joanną Rusinek oznacza, że potrzebne są klej, nożyczki, farby i dużo kolorowych wycinków z gazet i czasopism. Wszyscy uczestnicy warsztatów stworzyli interesujące kolaże inspirowane przeróżnymi tematami. Na koniec dzieci wspólnie z ilustratorką ułożyły krótkie opowiadanie!

Wystawa książek z ilustracjami Joanny Rusinek, zaciekawiła nie jednego czytelnika. Wszystkie książki z wystawy można wypożyczyć w bibliotece.

Zapraszamy na kolejne spotkania organizowane w projekcie #Blisko

ℹ Działania prowadzone są w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

#BLISKO