Z radością ogłaszamy, że startujemy z projektem „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Zapraszamy do biblioteki w Kaźmierzu, filii bibliotecznej w Bytyniu, Gaju Wielkim WSZYSTKIE DZIECI w wieku przedszkolnym (z roczników 2013 – 2016). Każdy mały czytelnik otrzyma książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Dla rodziców mamy poradnik „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”. Przy każdej wizycie w bibliotece i wypożyczeniu minimum jednej książki – dziecko otrzyma naklejkę na kartę. Po zebraniu 10 naklejek mały czytelnik dostanie dyplom oraz przypinkę. Zapraszamy do udziału w projekcie! Pamiętajmy o ludowym powiedzeniu „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. W projekcie mogą uczestniczyć również dzieci, które otrzymały wyprawkę w poprzedniej edycji.