Krok Do Rozczytania #Blisko, Bliżej, Biblioteka 30.09.2023

Warsztaty podróżniczo-artystyczne z Wiatrakiem pt. Na tureckim bazarze.

Pracownia Edukacyjna Wiatrak

W sobotni poranek grupa ochotników udała się w podróż do Turcji.

Dzieci dowiedziały się dużo o zwyczajach i kulturze tureckiej. Wysłuchały ptasiego języka, obejrzały jak powstaje Karagöz – turecki teatr cieni – a nawet miały okazję skosztować słodkiej baklawy i herbaty parzonej po turecku. Nie zabrakło też czytania wierszyków i krótkich bajek tureckich.

W drugiej części zajęć każdy z uczestników stworzył dwie prace plastyczne.

Pierwszą był obrazek Ebru – tradycyjna turecka sztuka zdobienia papieru poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych przy pomocy farb rozprowadzanych pędzelkami i patyczkami na wodzie zagęszczonej tłustą substancją.

Drugą były postacie z teatru cieni, Karagöz i Hacivat, narysowane na folii i pokolorowane kolorowymi flamastrami.

ℹ Działania prowadzone są w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

#BLISKO

Narodowe Centrum Kultury