Noc bibliotek już za nami i powiodła się! W drugiej edycji gry pałacowej wzięło udział 9 drużyn. Brawa dla nich! To prawdziwi mistrzowie gier, zagadek i łamigłówek! Niezrównane drużyny wykazały się sprytem, spostrzegawczością, rezolutnością oraz kreatywnością.

Oto kilka zadań z którymi zmagały się drużyny Gry Pałacowej 2.0:

Złośliwe chochliki biblioteczne pochowały puzzle w matrioszkach. Drużyny miały za zadanie znaleźć je i dokończyć układankę, bez której nie mogliby ruszyć dalej do kolejnych zagadek. W sali Wandy Rutkiewicz – patronki roku 2022 – uczestnicy gry rozwiązywali zagadkę parasola i otworzyli górski plecak w poszukiwaniu wskazówek. Zadanie matematyczne – drużyna musiała zamówić w restauracji trzy dania i zmieścić się w budżecie 40 zł.
Ach te lektury szkolne! Nasze najtrudniejsze zadanie! Okropnie trudne rebusy z lekturami okresu romantyzmu! Gratulujemy wszystkim drużynom, które rozwiązały to zadanie!
Komputerowy Quiz o Harrym Potterze w Komnacie Tajemnic. Wyniki sprawdzała Profesor Minerwa McGonagall!
Zadanie kreatywne – uczestnicy mieli za zadanie stworzyć z różnych materiałów postać Pippi Pończoszanki (Powieść autorstwa: Astrid Lindgren)
Był też czas na mały seans. Nasze pałacowe drużyny musiały odgadnąć ekranizację lektury lub bajki oraz muzykę. Ale żeby nie było tak łatwo wszystko było pomieszane. Widzieliście kiedyś Trędowatą tańczącą do muzyki z Nocy i Dni? Uczestnicy gry pałacowej tak!
Wykreślanka z postaciami z bajek Disneya.
Nic trudnego! Wystarczy tylko wiedzieć kto jest drewnianym kłamczuchem albo kto uwolnił Dżina z lampy.
Zadanie na strychu – dla sprytnych i odważnych! Uczestnicy gry musieli odnaleźć grające pianino i  pójść za koszykami do sali koszykowej!
Na koniec po skończonej grze każda z drużyn mogła się ubrać w futra, kapelusze, chusty, korale, i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W Grze Pałacowej ważną rolę odegrali pracownicy biblioteki i bibliotekarki. Każdy z nich był przebrany. Tegoroczne postaci gry pałacowej: Pani Jesień (Maria Sobkowiak), Alicja z Krainy Czarów (Adrianna Warguła), Profesor Minerwa McGonagall (Katarzyna Smolarek), Pani Pająk (Bogumiła Magdziarek), Nietoperzyca (Katarzyna Tomczak), Kelnerka ekskluzywnej restauracji na szczycie górskim (Magdalena Pisarczyk) oraz Polski Żołnierz (Waldemar Hermann).

Więcej zdjęć na naszej stornie facebookowej #nocbibliotekBPiCK(odnośnik otwiera się w nowej zakładce)

Relacja filmowa z wydarzenia dostępna pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=uA76oVzmA4k (odnośnik otwiera się w nowej zakładce)

Wydarzenie odbyło się 14 października 2022, w pałacu, przy ul. Nowowiejskiej 15.