Udział w Rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz” to wieloletnia tradycja Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu. W minioną sobotę (17 czerwca ) tego roku odbyła się 11 edycja tegoż rajdu.

Jak co roku w akcji wzięli udział bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy jazdy na rowerze. Przez miasto i okolicę przejechało rajdową trasą ponad stu rowerzystów!

Tegoroczna trasa zaplanowana przez koordynatorki wydarzenia, dyr. Bogumiłę Magdziarek  oraz Marię Sobkowiak wiodła przez Dolne Pole, Chlewiska i Chrusty oraz przez łąki i lasy kaźmierskie.

O bezpieczeństwo rowerzystów dbali strażacy w ochotniczych jednostek pożarnych z Radzyn i Gorszewic.

Na mecie w gospodarstwie agroturystycznym Jarka i Aliny Pszczoły „Radzyńskie Zagajniki” czekała na wszystkich wspaniała uczta, świetna zabawa i zasłużony odpoczynek. Nie zabrakło placka drożdżowego oraz solidnego posiłku. Dzieci oraz starsi uczestnicy rajdu aktywnie brali udział w przygotowanych przez pracowników biblioteki quizach i atrakcjach. W tym roku nagrody specjalne otrzymali najmłodsi uczestnicy rajdu. Odbył się też pokaz mody inspirowany kolorami  Można było także wygrać nagrody. Każdy uczestnik otrzymał od organizatorów pamiątkową torbę z logo Gminy Kaźmierz i Biblioteki.

Biblioteka z Kaźmierza serdecznie dziękuje sponsorom za ufundowanie nagród dla uczestników rajdu oraz zaangażowanie:

Gmina Kaźmierz, Bank Spółdzielczy Duszniki, PZU, Redyska, Warzywniak „Warzywko”, Complet, Mable Gucio, Firma Budmax, G.EN. GAZ ENERGIA Sp. z o.o., M&Z Piękny Ogród Jarosław Nowak, Katarzyna Szambelan, Eurodruk, Mechanika Pojazdowa Zbigniew Kubiak, Sławomir Kaczmarek, MART-BUD Tomasz Halczuch, Apteka PANACEUM.