W maju w sali kina odbył się „XXV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków – Czerwonak 2022” z eliminacjami powiatowymi w Kaźmierzu. Zaprezentowały się powiatowe przedszkola: Nr 5 z Szamotuł, Słoneczko z Szamotuł, Krasnal Hałabała z Kaźmierza, z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bytyniu, Nr 3 z Szamotuł. Uczestnicy wykonali 17 prezentacji, które oceniło jury w składzie: Dominika Świergiel (polonistka, piosenkarka), Piotr Pospieszny (nauczyciel muzyki, instrumentalista). Przegląd poprowadził z dozą humoru animator kultury z BPiCK w Kaźmierzu Waldemar Hermann. Po dość burzliwej naradzie jury wytypowało 6. najlepszych wykonawców do przeglądu rejonowego w Obornikach Wlkp. Oto laureaci z Powiatu Szamotulskiego: Zofia Zakrzewska – „Słoneczko” z Szamotuł, Maria Nowicka – „Krasnal Hałabała” z Kaźmierza, Aleksandra Miga – „Słoneczko” z Szamotuł, Helena Llejdysz – „Krasnal Hałabała” z Kaźmierza, Lena Kwapisz – „Słoneczko” z Szamotuł, Zofia Igielska – „Przedszkole nr 3” z Szamotuł. Sponsorem nagród oraz dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu  była Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu oraz GOK Sokół w Czerwonaku. Wszystkim duczestnikom dziękujemy za udział, rodzicom, wychowawcom za przygotowanie dzieci, a laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Trzymamy kciuki!