W deszczu, ale z uśmiechem uczestniczyło prawie 100 osób w 9. Rajdzie Rowerowym „Odjazdowy bibliotekarz”. Na rajd zapisało się ponad 120 osób. Tylko nieliczni zrezygnowali. Nie straszne nam były chmury ani prognozy przelotnych opadów. Zaopatrzeni w kurtki przeciwdeszczowe oraz wyśmienite humory ruszyliśmy spod pałacu w Kaźmierzu. Z uwagi na porę roku oraz wiek niektórych uczestników imprezy, zaplanowana została trasa liczącą około 13 km. Z Kaźmierza jechaliśmy do Kopaniny, lasem do Radzyn. W gospodarstwie agroturystycznym „Radzyńskie Zagajniki” czekała na nas gorąca herbata, kawa. Nie zabrakło także tradycyjnych ciastek rajdowych, placka drożdżowego oraz solidnego posiłku. Ciastka były dziełem Marysi Starosty, Agnieszki Łopaty, a także bibliotekarek: Marysi Sobkowiak, Kasi Smolarek, Magdy Pisarczyk i Bogusi Magdziarek. Dzieci oraz starsi uczestnicy rajdu ćwiczyli pod okiem animatorów sztuczki cyrkowe, głównie żonglerkę. Można było także wygrać nagrody. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Kaźmierz Zenon Gałka. Kolejny rajd za nami, myślimy już o przyszłorocznym.

Tradycyjnie, jak każdego roku, o nasze bezpieczeństwo dbali strażacy OSP Gminy Kaźmierz. Tym razem trasę zabezpieczyli strażacy OSP Gorszewice oraz OSP Radzyny. Pięknie dziękujemy!

9. Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” został wsparty przez Powiat Szamotulski, Urząd Gminy w Kaźmierzu, firmę Hochland Polska oraz państwo Kiecana.