XII Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz – 22.06.2024

W minioną sobotę, 22 czerwca 2024 roku, odbył się XII Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Wydarzenie to przyciągnęło licznych entuzjastów dwóch kółek, którzy mimo niesprzyjającej pogody zdecydowali się wziąć udział w tym wyjątkowym rajdzie. Rowerową przygodę rozpoczęliśmy oczywiście przy bibliotece! Trasa rajdu, licząca około 20 kilometrów, wiodła przez malownicze tereny Gminy Kaźmierz:  Kaźmierz – Sokolniki Małe – Brodziszewo – Kopanina – Radzyny. Meta rajdu znajdowała się w gospodarstwie agroturystycznym „Radzyńskie Zagajniki”, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji. Piknik, konkursy i zabawy sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili.

Rajd rozpoczął się o godzinie 10.00 przy Pałacu w Kaźmierzu. Uczestnicy wyruszyli w trasę pełni energii i entuzjazmu, gotowi na czekające ich wyzwania. W tak wyśmienitym kolarskim towarzystwie nawet deszczowe chmury nie miały prawa zepsuć zabawy. W Brodziszewie odbyła się przerwa na upieczone przez bibliotekarki „odjazdowe ciacho”. Była to doskonała okazja do złapania oddechu, posilenia się pysznym ciastem oraz, dla chętnych, zwiedzania tamtejszego kościoła. Około południa uczestnicy dotarli do mety w gospodarstwie agroturystycznym „Radzyńskie Zagajniki”. Na miejscu czekał na nich smaczny poczęstunek, który był doskonałym uzupełnieniem energii po przebytej trasie. Na mecie czekały atrakcje:

• Joga dla rowerzystów prowadzona przez Olgę Domeradzką (Joga po sąsiedzku)
  • Atrakcje dla dzieci, w tym zabawy, gry, tatuaże oraz malowanie włosów
  • Potyczki zespołowe i quiz „Co to za pytanie????”, który dostarczył wielu emocji i śmiechu.

Na zakończenie imprezy odbyło się tradycyjne losowanie „Szczęśliwego numerka”, które było ekscytującym akcentem kończącym to wspaniałe wydarzenie.

Cieszymy się, że również Wójt Gminy Kaźmierz, Zenon Gałka był obecny podczas imprezy. Pan Wójt towarzyszył nam zarówno na starcie, jak i na mecie rajdu, co pokazało, jak ważne są tego typu inicjatywy dla naszej społeczności lokalnej.

Wsparcie Strażaków i Gościnność Gospodarstwa Agroturystycznego

Składamy serdeczne podziękowania strażakom (OSP Gorszewice, OSP Radzyny), którzy zapewnili nam wsparcie i bezpieczeństwo podczas całej trasy rajdu. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy cieszyć się jazdą bez obaw o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Szczególne podziękowania kierujemy także do właścicieli gospodarstwa agroturystycznego „Radzyńskie Zagajniki”, pani Aliny i pana Jarosława Pszczoła,  za zorganizowanie wspaniałej uczty na mecie rajdu. Ich gościnność i przepyszne jedzenie dopełniły wrażeń z całego dnia.

Sponsorzy i Zaproszenie na Kolejny Rajd

Tegoroczny rajd nie mógłby się odbyć bez wsparcia naszych wspaniałych sponsorów! Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim firmom i osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Wasza pomoc jest nieoceniona i dzięki Wam możemy wspólnie promować czytelnictwo oraz aktywny styl życia.

logo firm

Dziękujemy strażakom (OSP Gorszewice, OSP Radzyny) za wsparcie i bezpieczeństwo.

Strażacy przed pałacem przy wozie strażackim