Piotr Pilarski, poeta i aktor, wystąpił w kaźmierskim pałacu. Podczas spotkania w bibliotece przy dźwiękach muzyki Chopina zgromadzeni goście mogli posłuchać jego cyklu „Animus – serce moje” wydanego w tomiku poezji „Szuflada”.

Cykl poetycki „Animus”, wydany w antologii „Szuflada”. – Animus oznacza serce, w poetyckim, uduchowionym znaczeniu. Kim jest Animus? To ktoś kto wędruje po świecie, jest bacznym obserwatorem naszych poczynań, widzi nasze piękno, ale też nasze uchybienia, nasze błędy, stara się pomóc, udziela wskazówek. Nie jest Bogiem, ale może być jego wysłańcem i to zupełnie niezależnie od religii

– mówił poeta.

Piotr Pilarski – poeta i aktor, laureat wielu prestiżowych nagród recytatorskich, znany również z występów w teatrze jeleniogórskim i ostrowskim „Naszym Teatrze”, który cyklicznie bierze także udział w Narodowym Czytaniu.

Recital poetycko-muzyczny Piotra Pilarskiego „Animus – serce moje” 20.11.2023