Pozostałością po prawach miejskich Kaźmierza jest rynek umiejscowiony w centrum miejscowości. Miejsce handlu i ważnych wydarzeń, uroczystości. Na przestrzeni wieków zmieniał on swój wygląd. Pojawiały się nowe kamienice, domy, po niektórych nie ma już śladu. Nie ma już bruku, jest za to asfalt i chodniki. Wystawa fotografii zatytułowana: „Rynek w Kaźmierzu. Centrum handlu i wydarzeń” pokazuje zmiany jakie dokonały się w centrum miejscowości.

Można obejrzeć ją w bibliotece, w korytarzu przy sali.
Jako miasto, Kaźmierz miał prawo do organizacji targów, które odbywały się w każdy wtorek. Miejscem handlu pozostawał duży prostokątny rynek będący także centrum miasta z przylegającym doń kościołem pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Z 1530 r. pochodzi dokument zezwalający na organizowanie w Kaźmierzu jarmarki w dniu św. Reginy (9 września).
Rynek był miejscem ważnych uroczystości, wydarzeń. Odbywały się tutaj procesje Bożego Ciała, zjazdy chórów, oddziałów Ochotniczej Straży Pożarnej. Na rynku witany był generał Józef Haller.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy!