Spotkanie z autorem Grzegorzem Kasdepke – długo wyczekiwane. Dla niektórych ponowne, chociaż w innym otoczeniu, bo pan Grzegorz Kasdepke gościł już w naszej bibliotece 8 lat temu.

Autor książek z poczuciem humoru opowiadał o swoim dzieciństwie, pracy oraz o swoich książkach, czytając ich fragmenty i wywołując przy tym zachwyt i salwy śmiechu. Jedną z cech twórczości Grzegorza Kasdepke jest to, że podoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Według autora receptą na interesującą książkę dla dzieci jest napisanie tekstu, który zainteresuje również rodzica.

W połowie spotkania oddaliśmy głos dzieciom, które zasypały autora przeróżnymi pytaniami, związanymi z jego twórczością, ale i życiem osobistym. Pan Grzegorz chętnie udzielał na nie wszystkie odpowiedzi. Na koniec był czas na obiecane autografy i pamiątkowe zdjęcia.

na zdjęciu autor książek Grzegorz Kasdepke 
autor zdjęcia  Maciej Zienkiewicz

Grzegorz Kasdepke

Grzegorz Kasdepke (1972) – autor bestselerowych książek dla dzieci (w tym lektur szkolnych). Debiutował jako nastolatek w „Małej FANTASTYCE”, współpracował z „Polityką”. Jest jednym z najbardziej cenionych współczesnych autorów książek dla dzieci.

Przez lata był redaktorem naczelnym kultowego magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych.

Kasdepke posiada rzadki i cenny dar pisania niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi. Dzieci najbardziej znają go jako autora serii opowiadań o prześmiesznym detektywie Pozytywce. Książki jego autorstwa niemal bez wyjątku osiągały statusy bestsellerów.

Jego serie o przygodach detektywa Pozytywki oraz bliźniaków Kuby i Buby skradły wiele czytelniczych serc. Laureat licznych nagród literackich i dziennikarskich m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za „Kacperiadę”(2002) oraz dwukrotnie Nagrody Edukacja XXI za książki „Co to znaczy…” (2003) oraz „Bon czy ton”(2004). Ambasador Polszczyzny i Kawaler Orderu Uśmiechu.

#Blisko, Bliżej, Biblioteka – Oni Też Czytają i Polecają
Działania prowadzone są w ramach BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021-2025
#BLISKO Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowe Centrum Kultury NPRCz 2.0

belka -nck-kolor

Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Skip to content