Niepowtarzalna Podróż Po Włoskich Zakamarkach z Magdaleną Wolińską-Riedi

Dnia 1 marca mieszkańcy Kaźmierza mieli przyjemność gościć niezwykłą osobę – Magdalenę Wolińską-Riedi. Ta wyjątkowa kobieta, znana jako sąsiadka trzech papieży, żona Gwardzisty Szwajcarskiego, mieszkająca za Spiżową Bramą, a także ceniona reporterka i korespondentka zagraniczna z Włoch, zachwyciła uczestników swoim spotkaniem autorskim.

książki tytuł Mój Rzym

Wolińska-Riedi nie tylko opowiada
o wyjątkowości i niepowtarzalności Rzymu oraz Watykanu,
ale także przenosi swoich słuchaczy w magiczną podróż
po włoskich zakamarkach. Jej książki są prawdziwymi skarbnicami wiedzy o tej fascynującej krainie,
a jej opowieści odkrywają tajemnice i sekrety,
które kryją się za malowniczymi fasadami włoskich miast.

Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi to nie tylko okazja
do poznania niezwykłej historii i kultury Włoch,
lecz także możliwość zanurzenia się w bogactwo doświadczeń autorki. Jej pasja i oddanie tematom, które porusza, sprawiają, że każdy uczestnik spotkania może poczuć się jak podróżnik, odkrywający nieznane dotąd tajemnice tego fascynującego kraju.

Dzięki inicjatywie Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu oraz wsparciu lokalnej społeczności, mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z niezwykłym światem Włoch, prowadzonym przez wyjątkową przewodniczkę – Magdalenę Wolińską-Riedi. To spotkanie na długo pozostanie w pamięci każdego, kto miał przyjemność wziąć w nim udział.

Magdalena Wolińska-Riedi

polsko-watykańska dziennikarka, która urodziła się 22 maja 1979 roku. Ukończyła filologię włoską na Uniwersytecie Warszawskim i historię kościoła na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Ponadto Magdalena Wolińska-Riedi studiowała na Akademii Dyplomatycznej w Warszawie. Jako jedna z nielicznych, świeckich kobiet, przez prawie 20 lat, mieszkała w najmniejszym państwie na świecie, jakim jest Watykan.

Książki, publikacje

Ta polska dziennikarka jest autorką książek, w których odkrywa tajemnice Watykanu.
Jej publikacje o tytułach „Kobieta w Watykanie” i „Zdarzyło się w Watykanie”, zawierają wywiady z mieszkańcami i pracownikami tego wyjątkowego miejsca. Poruszana jest w nich tematyka codziennego życia w najmniejszym państwie na świecie. W książkach Magdaleny Wolińskiej-Riedi można również znaleźć jej osobiste wspomnienia, które zgromadziła przez okres prawie 20 lat zamieszkiwania w Watykanie.

Spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi

• sąsiadką 3 papieży
  • żoną Gwardzisty Szwajcarskiego, mieszkającą za Spiżową Bramą
  • reporterką