Spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Owsianym pt. DO WNĘTRZA GUJANY FRANCUSKIEJ

7 grudnia 2023

Tym razem zwiedziliśmy Gujanę Francuską. Dzięki barwnej opowieści podróżnika poznaliśmy bardzo ciekawe zakątki świata. Wiemy już jak wygląda przesłuchanie zmarłego w kulturze Maronów, jak przygotowuje się kwak („Kłak”) i danie z woreczka żółciowego byka (o bardzo nieapetycznej nazwie). Tomasz Owsiany podczas swojej podróży spotkał wielu interesujących ludzi. Jednym z nich był szaman Pidima, który w latach 60. ogłosił zbliżający się koniec świata, a wierzących w proroctwo miał ocalić Samolot do Nieba. Od szamana przenieśliśmy się na stacje kosmiczną! Na koniec pan Tomasz pokazał nam jak pracują „złociarze” i jak w Gujanie Francuskiej pozyskuje się grudki złota (niekoniecznie w legalny sposób).

Po więcej fascynujących historii i opowieści zapraszamy do lektury książek Tomasza Owsianego „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej” oraz „Pod ciemną skórą Filipin” – w bibliotece dostępne po Nowym Roku.

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

Spotkania z podróżnikami – DO WNĘTRZA GUJANY FRANCUSKIEJ Tomasz Owsiany