Wyprawa daleka, długa i rowerem – podróż dziesięcioletnia przez Amerykę Łacińską. Podróżnik i reportażysta Wojciech Ganczarek opowiadał nie tylko o pięknych widokach, niezwykłych przygodach i przebytych kilometrach w Paragwaju, Argentynie, Brazylii… Była to przede wszystkim opowieść o ludziach, ich historii, kulturze i poczuciu tożsamości. Tematy ważne i poruszające dające wiele do myślenia. O skutkach globalizacji, o tym jak w kraju wielkich posiadłości ziemskich brakuje miejsca dla zwykłych mieszkańców i jaki wpływ mają uprawy w Boliwii na ceny mięsa, oraz o barbarzyńskim wypalaniu lasów pod uprawy i hodowlę bydła.

Spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Ganczarkiem to też książki – te inspirujące, które podróżnik czytał i te, które podróżnik napisał 😉

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością podróżnika na stornię: https://www.wojciechganczarek.pl/

Znajdziecie tam dużo ciekawych podcastów, artykułów, reportaży i filmów.

Zapraszamy na kolejne spotkania i warsztaty organizowane przez Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu

Blisko, Bliżej, Biblioteka – Oni Też Czytają i Polecają #BLISKO

PODRÓŻ TOTALNA AMERYKA ŁACIŃSKA NA ROWERZE 2013-2023

Wojciech Ganczarek