Przyjaźń i koleżeństwo. Cechy dobrego kolegi a złego. Spojrzenie na innych sympatycznym okiem. Dostrzeganie w innych pozytywnych cech. Tego doświadczyli uczniowie klasy III ze szkoły podstawowej w Grzebienisku.

Na prośbę wychowawczyni tej klasy, uczniowie zwiedzili bibliotekę. Poznali różnorodne książki: pachnące, 3D, te o minimalnych rozmiarach, ale także e-booki, audiobooki. A potem z ogromnym zaangażowaniem i zapałem uczestniczyli w warsztatach poruszających temat koleżeństwa i przyjaźni. Posłuchali m.in. opowiadania o skarpetce, która została superbohaterką, opowiadania o chłopcu i psu Marudku teatrzyku Kamishibai. Duże zainteresowanie wzbudziła także książka Mój przyjaciel niedźwiedź Katarzyny Minasowicz. Efektem spotkania były kwiaty z wypisanymi przez uczniów dobrymi cechami kolegów i koleżanek z klasy oraz rysunki wspólnie tworzonego przyjaciela. Goście podarowali nam trochę wiosny w postaci hiacyntów, pięknie wykonaną pracę z ilustracjami ulubionych książek oraz sporo uśmiechu.