W drodze na najwyższe szczyty Afryki – spotkanie z podróżnikiem

Piękne fotografie prezentujące Afrykę, jej krajobraz, mieszkańców, zwierzęta i roślinność. Ciekawe historie podróżnicze. Rozbrzmiewająca w tle muzyka afrykańska. A wszystkim tym uraczył nas Robert Gondek. Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki.

Dotychczas odwiedził 20 krajów tego kontynentu. O pięciu z nich opowiedział podczas spotkania. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą zwiedziliśmy Tanzanię, Kenię, Ugandę, Rwandę i Burundi. Mieliśmy okazję podziwiać najwyższe afrykańskie góry, zachwycać się ich różnorodnością. Robert Gondek zaprezentował nam również piękne zdjęcia zwierząt, kolorowych ptaków i roślin afrykańskich parków narodowych. Obejrzeliśmy pokaz tańca tamburyniarzy z Burundi.

Robert Gondek – za konsekwentną realizacje projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czyli ALL Inclusive. Autor książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahlil.


Opublikowano

w

przez

Skip to content