Zapraszamy serdecznie na wyjątkową wystawę towarzyszącą warsztatom „I Ty zostań Speedcuberem!” zatytułowaną „Kostka Rubika – magiczna zabawka czy prawdziwa pasja?”. Ekspozycja przedstawia kolekcję kostek Rubika oraz innych układanek logicznych z prywatnych zbiorów Tomasza Rogaskiego – pasjonata i kolekcjonera.

Kiedy? Już teraz! Październik 2024
Gdzie? Biblioteka Nowowiejska 15, Kaźmierz

Wystawa oferuje unikalną okazję do przyjrzenia się różnorodności kształtów, rozmiarów i wariacji kultowej kostki, która od dziesięcioleci intryguje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Obejrzeć można zarówno klasyczne modele, jak i bardziej nietypowe układanki, które rozwijają umysł i stanowią wyzwanie dla każdego, kto je podejmie.

Wystawa dostępna jest w bibliotece przy ulicy Nowowiejskiej 15, a każdy zwiedzający będzie mógł na własne oczy zobaczyć, jak ta pozornie prosta zabawka stała się źródłem prawdziwej pasji, inspirując miliony ludzi na całym świecie. Czy Kostka Rubika to dla Ciebie tylko zabawka, czy może odkryjesz w niej coś więcej? Przyjdź i przekonaj się sam!

Kostka Rubika – magiczna zabawka czy prawdziwa pasja?

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty dla dzieci i dorosłych, które pokażą Ci, jak szybko i skutecznie układać Kostkę Rubika! Niezależnie od wieku czy doświadczenia, nasze zajęcia są dostosowane do każdego – wystarczy pasja i ciekawość.

I Ty zostań Speedcuberem!
Kostka Rubika – magiczna zabawka czy prawdziwa pasja?

Czego się nauczysz?

Poznasz zarówno podstawy, jak i zaawansowane techniki układania Kostki Rubika.
    Rozwiniesz swoją koncentrację i logiczne myślenie.

Szczegóły warsztatów:

Terminy: Sobota, 12 i 26 października 2024 r., godz. 11:00
    Miejsce: Pałac, ul. Nowowiejska 15, Kaźmierz
    Wiek uczestników: 8–99 lat

Jak się zapisać?

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie zwlekaj!
Telefon do zapisów: 61 29 18 072

Dołącz do nas i odkryj, jak fascynujący może być świat speedcubingu!

Czego się nauczysz?

• Poznasz zarówno podstawy, jak i zaawansowane techniki układania Kostki Rubika.
  • Rozwiniesz swoją koncentrację i logiczne myślenie.
  • Przekonasz się, że ta popularna łamigłówka to nie tylko zabawka, ale także prawdziwe wyzwanie i pasja.

Szczegóły warsztatów:

• Terminy: Sobota, 12 i 26 października 2024 r., godz. 11:00
  • Miejsce: Pałac, ul. Nowowiejska 15, Kaźmierz
  • Wiek uczestników: 8–99 lat

Jak się zapisać?

Telefon do zapisów: 61 29 18 072

Dołącz do nas i odkryj, jak fascynujący może być świat speedcubingu!

Dofinansowanie i wsparcie

Projekt #Blisko jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Inicjatywa ta jest wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury. Realizowana w ramach projektu pt. „Blisko, Bliżej, Biblioteka” w ramach programu „BLISKO” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Blisko, Bliżej, Biblioteka

Celem realizacji zadań w ramach  Kierunku interwencji 4.1.

BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność

wzmocnienie roli bibliotek jako „trzeciego miejsca”
jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze.

logo blisko bliżej biblioteka
belka -nck-kolor