Rowerowo i odjazdowo!
14 czerwca 2025 r. już po raz trzynasty ulicami naszej gminy przejechał Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz – wydarzenie, które po raz kolejny udowodniło, że miłość do książek i pasja do aktywności fizycznej to idealne połączenie!
Rajd oficjalnie otworzył Wójt Gminy Kaźmierz – Zenon Gałka, który po wspólnym odliczaniu dał sygnał do startu. Z uśmiechem, energią i pełnym zaangażowaniem uczestnicy wyruszyli w 17-kilometrową trasę, przebiegającą przez miejscowości: Kaźmierz – Kopanina – Brodziszewo – Sokolniki Małe – Sokolniki Wielkie – Komorowo.
Tradycyjna przerwa na ciasta odbyła się przy kościele w Brodziszewie. Bibliotekarki upiekły 780 ciastek na to wydarzenie. Mamy nadzieje, że smakowały. Dziękujemy właścicielom sklepu w Brodziszewie za udostępnienie miejsca parkingowego.
Na mecie „Zacisze u Romiego”, czekała regeneracja sił oraz… masa atrakcji! Pracownicy Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Kaźmierzu przygotowali dla uczestników konkursy, quizy, nagrody.
Wśród zabaw znalazły się m.in.: Suchar w duecie, Eko-hit czy Eko-kit, Koło wygibasów, Fotobudka, Quiz gwarowy „Jak żeś na fleku to gadaj”.
Słoneczna pogoda, uśmiechy uczestników i niezapomniana atmosfera sprawiły, że było to wydarzenie pełne pozytywnej energii – nie było nudy!

Rajd 2025 w liczbach :
- 167 uczestników
- Jedna wywrotka (pełen styl – bez strat w ludziach)
- Ani jeden zepsuty rower – godny rekord
- 780 ciastek
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy wspólnie z nami stworzyli ten rajd. Wasz entuzjazm to najlepszy dowód na to, że biblioteka naprawdę potrafi być odjazdowa!
Ogromne podziękowania składamy również Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielonku za nieocenione wsparcie organizacyjne podczas całej trasy. Wasza obecność to gwarancja bezpieczeństwa.

Dziękujemy naszym sponsorom, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć na tak wysokim poziomie:
- AGRO–TRANS – Sławomir Kaczmarek
- Mechanika Pojazdowa – Zbigniew Kubiak
- Farms Grassland – Ewa i Stanisław Adamek
- Biuro Rachunkowe Akredytywa – Patrycja Kiecana
- Budmax – Wichura
- RS Meble – Rafał Szeszuła
- Bank Spółdzielczy Duszniki
- Kukartka
- Redyska
- M&Z Piękny Ogród – Jarosław Nowak
- Krzysztof Ossowski – kwiaciarnia
- Gmina Kaźmierz
To właśnie dzięki Wam mogliśmy wspólnie przeżyć kolejną, trzynastą – ale absolutnie szczęśliwą! – edycję Rajdu Odjazdowy Bibliotekarz. Do zobaczenia za rok – oby równie odjazdowo!

























