Misja

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu to miejsce przyjazne i bezpieczne, gdzie ludzie rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Naszym celem jest wzbogacać życie kulturalne mieszkańców naszej gminy. Zapewniamy dostęp do wiedzy, informacji i kultury, wspieramy samorozwój i edukację. Jesteśmy zespołem otwartym na ludzi i życzliwie wsłuchujemy się w ich potrzeby. Pracujemy tak, by każdego dnia umacniać zamiłowanie do czytania, przywiązanie do lokalnej społeczności, budzić kreatywność i ciekawość świata.

Wizja

Przyszłością naszej Biblioteki jest przekształcenie jej w instytucję wyposażoną w nowoczesne technologie, które umożliwiają korzystanie z zasobów biblioteki, pomagają poszerzać horyzonty i ułatwiają kontakt z użytkownikami. Dokładamy starań, by nasza jednostka dysponowała bogatymi, różnorodnymi zbiorami, dobrym, nowoczesnym sprzętem i wysoką jakością usług. Chcemy umocnić przekonanie, że Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Kaźmierzu jest doskonałym miejscem łączenia tradycji z nowoczesnością, twórczego spędzania czasu oraz nawiązywania relacji z innymi poprzez rozwijanie pasji i zainteresowań. Żywimy nadzieję, że podejmowane przez nas działania, udoskonalanie i uzupełnianie naszych kompetencji, umożliwi nam stworzenie nowoczesnego centrum kultury na wysokim poziomie dla mieszkańców naszej gminy.

Spektakl”Nago w kisielu”
Spektakl Nago w kisielu – 2.12.2023 Teatr Jedyny Taki odnalazł drogę do …
Zajęcia Trening umysłu
Zajęcia Trening umysłu – Aktywny Senior Zawsze Młody 22.11.2023 (środa) Ćwiczenia pamięci …
Spektakl „Całe życie w dresach” Barak Kultury
Spektakl teatralny, niezwykła historia, wyjątkowe wydarzenie! Doświadczenie osobiste, trudne do opowiedzenia, zasłużone …
Recital poetycko-muzyczny Piotra Pilarskiego „Animus – serce moje”
Piotr Pilarski, poeta i aktor, wystąpił w kaźmierskim pałacu. Podczas spotkania w …

KALENDARZ WYDARZEŃ

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Skip to content